Šestinedělí a cvičení po porodu 21.10.2023

28.08.2023

Druhý díl workshopů pro všechny maminky je nazvaný Šestinedělí a cvičení po porodu pohledem fyzioterapie

Budeme se věnovat období šestinedělí. Je to velmi speciální období v životě každé maminky. Je krásné, ale taky náročné. A to nejen po fyzické stránce, kdy se tělo začne pomalinku regenerovat a přináší s sebou spoustu výzev. Velmi důležitá je i psychika novopečené maminky, které je také potřeba věnovat pozornost a často se na to zapomíná. 

Povíme si, co pro sebe můžete udělat hned v porodnici a jak potom pokračovat doma. Ukážeme si, na co si po porodu dávat pozor, jak správně vstávat z postele, zvedat miminko apod. 

Může se stát, že zjistíte, že máte po porodu diastázu. V současné době je to slovo tak trošku strašákem, nicméně není potřeba se ničeho bát. S diastázou se dá krásně pracovat a není to nic těžkého. Ukážeme si, jak na to. 

Řekneme si, jak o sebe pečovat po přirozeném porodu a jaké rozdíly vás čekají, v případě císařského řezu. Ukážeme si, jak pečovat o jizvu po císařském řezu či po nástřihu. Naučíme se, jak správně cvičit, aby vaše bříško bylo znovu funkční a vypadalo hezky. Všechny cviky si vyzkoušíte pod odborným dohledem. Odnesete si soubor cviků na doma a budete si jistá, že cvičíte tak, že to bude mít efekt.

V neposlední řadě vás upozorníme na to, v jakých případech je vhodné vyhledat odborníka a řešit s ním svůj zdravotní stav individuálně. Zjistíte, s čím vám může pomoci fyzioterapeut, s čím lektor a kdy se obrátit na gynekologa.

KDY: sobota 21.10.2023 (9-11 hod) *Přestávka na kojení je samozřejmostí!

KDE: studio jógy PŮDA (Motošín 216, Hranice)

CENA: 600 Kč

V ceně je drobné občerstvení (ovoce, oříšky, káva, čaj, voda) a skripta, do kterých si můžete dělat poznámky. Podložky, bolstry, polštáře a deky jsou k dispozici ve studiu. 

Pokud si zakoupíte i první díl Těhotenství & porod (23.09.), cena za oba kurzy bude 1000 Kč.

Kdo vás kurzem provede: Mgr. Nikola Gocálová - fyzioterapeutka z hranického centra Prorehab, která se zaměřuje na uro-gynekologickou fyzioterapii a práci s těhotnými. Magdalena Stržínková - lektorka zdravého pohybu, která se specializuje na zdravé pánevní dno a nápravu diastázy.

Přihlásit se můžete na mailu magdalenastrzinkova@seznam.cz nebo telefonu 774 247 753, případně přes Messenger či WhatsApp. Počet míst je omezen.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nám je napsat klidně dopředu - zodpovíme si všechno, co vás trápí.

Budeme se na vás moc těšit! Magda & Nikola