Těhotenství a porod pohledem fyzioterapie 23.9.2023

28.08.2023

Workshop Těhotenství & porod pohledem fyzioterapie- je vhodný pro ženy ve všech stadiích těhotenství i pro ty, které teprve miminko plánují.

V rámci workshopu se dozvíte spoustu užitečných informací, naučíte se vhodné cviky a získáte praktické rady, které vám pomohou k lepšímu průběhu těhotenství a porodu. Není to předporodní kurz. Je to kurz, který vám nabídne pohled na vaše tělo v souvislostech. Lépe pak pochopíte, proč se těhotenství říká "jiný stav".

V první části si vysvětlíme, jakými změnami prochází tělo v těhotenství, jaké potíže to může způsobit a jak jim předcházet nebo je odstranit. Budeme se věnovat například pánevnímu dnu, bříšku a diastáze, dechu a bránici, bolestem zad, chodidlům apod.

Také zjistíte, proč se v těhotenství může objevit reflux a pálení žáhy, zácpa nebo třeba otoky dolních končetin. Naučíme Vás šátkovat bříško pro jeho odlehčení nebo uvolnění. Dále si ukážeme, jak můžeme tělo připravit na porod. 

Poradíme vám, v jakých případech je vhodné vyhledat odborníka a řešit s ním svůj zdravotní stav individuálně. Zjistíte, s čím vám může pomoci fyzioterapeut, s čím lektor a kdy se obrátit na gynekologa. 

Pokud máte nějaké konkrétní otázky, dejte nám vědět - zařadíme všechno, co vás zajímá!

KDY: sobota 23.09.2023 (9-11 hod)

KDE: studio jógy PŮDA, Motošín 216, Hranice

CENA: 600 Kč

V ceně je drobné občerstvení (ovoce, oříšky, káva, čaj, voda) a skripta, do kterých si můžete dělat poznámky. Podložky, bolstry, polštáře a deky jsou k dispozici ve studiu.

Na tento workshop pak volně navazuje druhý díl, nazvaný Šestinedělí & cvičení po porodu, který se bude konat 21.10.2023. Můžete si zakoupit oba workshopy za zvýhodněnou cenu 1000 Kč.

Kdo vás kurzem provede: Mgr. Nikola Gocálová  - fyzioterapeutka z hranického centra Prorehab, která se zaměřuje na uro-gynekologickou fyzioterapii a práci s těhotnými. Magdalena Stržínková - lektorka zdravého pohybu, která se specializuje na zdravé pánevní dno a nápravu diastázy.

Přihlásit se můžete na mailu magdalenastrzinkova@seznam.cz nebo telefonu 774 247 753, případně přes Messenger či WhatsApp. 

Počet míst je omezen. Budeme se na vás moc těšit!