Těhotenství a šestinedělí pohledem fyzioterapie- 18. 2. 2023

14.11.2022

Workshop vede fyzioterapeutka Mgr. Nikola Gocálová a lektorka zdravého pohybu Magdalena Stržínková.

Workshop je vhodný pro ženy ve všech stadiích těhotenství i pro ty, které teprve miminko plánují. V rámci workshopu se dozvíte spoustu užitečných informací, naučíte se vhodné cviky a získáte praktické rady, které vám pomohou k lepšímu průběhu těhotenství, porodu i poporodního období.

V první části si vysvětlíme, jakými změnami prochází tělo v těhotenství, jaké potíže to může způsobit a jak jim předcházet nebo je odstranit. Budeme se věnovat například pánevnímu dnu, bříšku a diastáze, dechu a bránici, bolestem zad, chodidlům apod. Také zjistíte, proč se v těhotenství může objevit reflux a pálení žáhy, zácpa nebo třeba otoky dolních končetin. Naučíme Vás šátkovat bříško pro jeho odlehčení nebo uvolnění. Dale si ukážeme, jak můžeme tělo připravit na porod.


V další části se budeme věnovat šestinedělí. Ukážeme si, na co si po porodu dávat pozor, jak správně vstávat z postele, zvedat miminko apod. Dozvíte se například, jak podpořit stažení diastázy nebo jak pečovat o jizvu po císařském řezu/nástřihu.

A v neposlední řadě vás upozorníme na to, v jakých případech je vhodné vyhledat odborníka a řešit s ním svůj zdravotní stav individuálně. Zjistíte, s čím vám může pomoci fyzioterapeut, s čím lektor a kdy se obrátit na gynekologa.

KDY? Sobota 18.2.2023, 9-12 hod
KDE? Studio jógy Půda (Motošín 216, Hranice)
CENA: 1000 Kč

 Počet míst je omezen. V ceně jsou skripta k workshopu, do kterých si můžete připisovat poznámky, a drobné pohoštění (káva, čaj, voda, ovoce, oříšky,…) Podložky, bolstry, deky a další pomůcky jsou k dispozici ve studiu. 

Přihlásit se můžete na magdalenastrzinkova@seznam.cz nebo na tel.  774 247 753.