Těhotenství a šestinedělí pohledem fyzioterapie

12.08.2022

Workshop vede fyzioterapeutka Mgr. Nikola Gocálová a lektorka zdravého pohybu Magdalena Stržínková. 

Workshop je vhodný pro ženy ve všech stadiích těhotenství i pro ty, které teprve miminko plánují. V rámci workshopu se dozvíte spoustu užitečných informací, naučíte se vhodné cviky a získáte praktické rady, které vám pomohou k lepšímu průběhu těhotenství, porodu i poporodního období.

V první části si vysvětlíme, jakými změnami prochází tělo v těhotenství, jaké potíže to může způsobit a jak jim předcházet nebo je odstranit. Budeme se věnovat například pánevnímu dnu, bříšku a diastáze, dechu a bránici, bolestem zad, chodidlům apod. Také zjistíte, proč se v těhotenství může objevit reflux a pálení žáhy, zácpa nebo třeba otoky dolních končetin. Naučíme Vás šátkovat bříško pro jeho odlehčení nebo uvolnění. Dale si ukážeme, jak můžeme tělo připravit na porod. 

 
V další části se budeme věnovat šestinedělí. Ukážeme si, na co si po porodu dávat pozor, jak správně vstávat z postele, zvedat miminko apod. Dozvíte se například, jak podpořit stažení diastázy nebo jak pečovat o jizvu po císařském řezu/nástřihu. 

 A v neposlední řadě vás upozorníme na to, v jakých případech je vhodné vyhledat odborníka a řešit s ním svůj zdravotní stav individuálně. Zjistíte, s čím vám může pomoci fyzioterapeut, s čím lektor a kdy se obrátit na gynekologa.

Kdy? Sobota 17.9. 2022 (9-12h.)
Kde? Studio jógy Půda (Motošín 216, Hranice)
Cena: 900Kč 
V ceně je drobné občerstvení v průběhu workshopu (ovoce, oříšky, káva, čaj…) a skripta, do kterých si můžete zapisovat své poznámky.  

Přihlásit se můžete na mailu magdalenastrzinkova@seznam.cz nebo na tel. 774 247 753. Počet míst je omezený!